Po prvomajskem oddihu smo mesec začeli z raznimi delavnicami. Ustvarjali smo z različnimi likovnimi tehnikami (izdelki so na ogled na panojih po vsej enoti), veliko peli, plesali, se podali na čutno pot, ki jo imamo prav posebej radi in se seveda igrali.

V tednu Vseživljenjskega učenja, smo si ogledali lutkovno predstavo Zaljubljeni žabec.

Otroci vokalno-dramske skupine Drobižki, so z odrsko postavitvijo Bod moja, nastopili v dvorani Kolpern na Stari Savi.

Ledeni možje in Zofka so držali besedo in zato smo šele v drugi polovici maja  ujeli nekaj primernih dni ter uživali v dejavnostih na prostem. Šli smo v gozd, raziskovali življenje na travniku in se družili na igrišču.

Obiskala sta nas tudi Rory in Marčelo z vodnico Barbaro. To sta prav posebna kužka, ki sta  na tankočuten in zabaven način otroke popeljala skozi svoj, pasji vsakdan.

Zadnji majski dan smo se dobro razgibali na športnem dopoldnevu in tako pozdravili prihajajoče koledarsko poletje.