Tudi letos so otroke in zaposlene v enoti na Koroški Beli s svojim obiskom razveselili poklicni gasilci, Gasilsko reševalne službe Jesenice. Čeprav nas obiščejo vsako leto, zanimanje za njihovo delo, opremo in poslanstvo tudi letos med otroki zato ni bilo nič manjše. Še več…, ni dovolj besed, s katerimi bi opisali nestrpnost, pričakovanje in veselje otrok ob ponovnem obisku.

Podrobno so nam predstavili svoje delo, opremo in gasilska vozila. Otroci so imeli možnost “gasiti” z vodo in si podrobneje ogledati notranjo opremljenost gasilskega vozila. Prikazali so, kako se dogovarjajo z informacijskim centrom in reševalci ter ob tem izpostavili vrednote, ki so pomembne pri opravljanju tega poklica.

Veliko otrok je ob koncu druženja izrazilo željo, da postanejo gasilci, ko bodo veliki… Prav tako navdušenje za igro “gasilcev” od obiska dalje ne pojenja, zato se gasilcu Mihu in Anžetu še enkrat iskreno zahvaljujemo za čas, ki sta nam ga posvetila.