V enoti AO smo v okviru različnih projektov: »Lahkih nog naokrog v povezavi z vsebinami NTC programa«, »Skupaj zmoremo več« in »Mali sonček« pripravili prav posebno dopoldne na temo »VRTEC PLEŠE«. Otroke smo »popeljali« v različne »dežele«, kjer so »le te« spoznavali, pridobivali različne informacije o njih, se seznanjali z njihovimi znamenitostmi, zastavami, glavnimi mesti, posebnostmi in najpomembnejše – značilnimi plesi. Otroci so tako razvijali zanimanje, se urili v gibalnih nalogah in ritmičnih spretnostih. V igralnici »Sovica« so otroci spoznavali »ZDA« in se razmigali s »KAVBOJSKIM PLESOM«. V igralnici »Levi« je sledilo spoznavanje »GRČIJE« in znameniti ples »SIRTAKI«. V igralnici »Samorogi« je za obilo zabave poskrbelo spoznavanje »SRBIJE« in ples »UŽIČKO KOLO«. Potovanje se je nadaljevalo do igralnice »Kuža«, kjer je ob spoznavanju »RUSIJE« sledil ples »KAZAČOK«. Nazadnje pa smo se v igralnici »Miške« ustavili v naši domovini »SLOVENIJI«, kjer smo se naučili »POLKE«. Otroci so preko ponujenih dejavnosti lahko povezovali znanja, izkušnje in razvijali miselne predstave. Imeli so možnost čustvene in telesne sprostitve ob plesnem izražanju, prav tako je bilo poskrbljeno za sodelovanje, zabavo, smeh in predvsem bogato novo izkušnjo.